FAQ

1 Jaki jest dystans do pokonania podczas Triathlon Kiekrz? „Historyczny Dystans”
Pływanie Rower Bieg
1500 m 50 km 20 km
„Pierwsze Kroki w Triathlonie”
Pływanie Rower Bieg
400 m 10 km 3 km
„Duathlon Kids”
Nazwa Wiek Rocznik Rower Bieg
Kids 1 4-6 lat 2015-2013 100 m 100 m
Kids 2 7-9 lat 2012-2010 400 m 100 m
Kids 3 10-12 lat 2009-2007 800 m 200 m
Kids 4 13-15 lat 2006-2004 1600 m 400 m
2 W jaki sposób mogę się zapisać do udziału w triathlonie? Wystarczy że wypełnisz formularz zgłoszeniowy na stronie i dokonasz przelewu opłaty startowej w odpowiedniej wysokości, a znajdziesz się na liście startowej.
3 Do kiedy mogę się zarejestrować? Rejestracja na Triathlon Kiekrz została już otwarta i trwać będzie najpóźniej do 5.07 2019 roku, przy czym z uwagi na ograniczoną maksymalną liczbę uczestników zalecamy nie zwlekać z zapisami. Po osiągnięciu maksymalnej liczby uczestników na liście startowej rejestracja zostanie zamknięta.
4 Będzie to mój debiut w triathlonie. Czy dyskwalifikuje mnie to z udziału w imprezie? Wszyscy zawodnicy są mile widziani! Pamiętaj jednak, że najważniejsze to odpowiednie przygotowanie! Ustanowiliśmy bardzo przystępne dla każdego limity czasowe (6h na dystansie historycznym oraz 2h na dystansie pierwsze kroki w triathlonie) więc bez obaw można ukończyć zawody w komfortowym tempie. Zdecydowaną większość zawodników stanowią osoby aktywne zawodowo uprawiające triathlon dla przyjemności w wolnym czasie. Zapraszamy również oczywiście zaawansowanych zawodników! Pamiętaj również o posiadaniu licencji PZTri.
5 Czy każdy może wziąć udział w zawodach? W triathlonie udział jest dopuszczalny dla osób po ukończeniu 18 roku życia i legitymujących się dobrym stanem zdrowia.
6 Czy są wymagania odnośnie stroju używanego podczas triathlonu? Podczas etapu pływackiego dla mężczyzn wymagane są tylko slipy pływackie, dla kobiet kostium kąpielowy. Podczas części kolarskiej i biegowej dla mężczyzn dodatkowo obowiązkowa jest dowolna koszulka zakrywająca tors. Zalecamy oczywiście użycie jedno- lub dwuczęściowego stroju triathlonowego, lecz nie jest on obowiązkowy. Przy temperaturze wody poniżej 15,9st pianka jest obowiązkowa, natomiast przy wyższej jak najbardziej wskazana!
7 Czy są szczegółowe wymagania odnośnie roweru? Każdy uczestnik wystartować może na każdym sprawnym rowerze! Nie ma znaczenia, czy jest to rower szosowy, górski, czasowy czy składak. Ze względu na charakter trasy zalecamy jednak rowery szosowe lub zastosowanie gładkich opon.
8 Czy muszę mieć kask? Kask podczas jazdy na rowerze jest bezwzględnie obowiązkowy! Kask musi być zapięty przed odwieszeniem roweru ze stojaka po etapie pływackim, a zdjęty dopiero po odwieszeniu roweru przed wyruszeniem na bieg.
9 Co to jest strefa zmian? Jest to obszar, w którym zawodnicy zostawiają swoje wyposażenie niezbędne podczas wszystkich etapów triathlonu: obuwie, kask, okulary, odżywki oraz rower. Każdy zawodnik ma swoje przydzielone miejsce na rower oraz koszyk w którym zostawia wszystko swoje rzeczy.
10 Czy na trasie zawodów przewiduje się punkty żywieniowe? Czego mogę się na nich spodziewać? Na trasie rowerowej „Historycznego Dystansu” będą 2 punkty żywieniowe, na trasie biegowej będzie punt żywieniowy co 5 km. Punkty będą wyposażone – w wodę, izotonik, banany i żele energetyczne.
11 W jaki sposób będzie mierzony czas zawodników? Pomiar czasu dokonany jest elektronicznie za pomocą chipa zakładanego na kostkę za pomocą neoprenowej opaski. Dzięki temu poznasz nie tylko ostateczny czas, ale i czas poszczególnych etapów triathlonu.
12 Czy podczas wyścigu moja rodzina i przyjaciele mogą mi pomóc zmienić dętkę lub podać bidon? Każda pomoc z zewnątrz za wyjątkiem kibicowania jest zakazana i grozi dyskwalifikacją zawodnika. Organizator zapewnia napoje i odżywki w wyznaczonych do tego punktach, a podawanie napoi i odżywek przez osoby z zewnątrz jest zakazane!
13 W jaki sposób będę oznaczony na trasie triathlonu? W pakiecie startowym otrzymasz szereg numerów i naklejek o ściśle określonym przeznaczeniu:
  • W pakiecie startowym otrzymasz 2 małe naklejki, które naklejamy na kask z przodu oraz po lewej stronie oraz 1 większą naklejkę, którą mocujemy na rowerze za rurą podsiodłową, aby numer widoczny był z obydwu stron. Otrzymasz również czepek pływacki, który służy do identyfikacji w wodzie.
  • Na etapie rowerowym nie ma konieczności posiadania numeru startowego
  • Na etapie biegowym pamiętaj o zamocowaniu numeru startowego w widocznym miejscu z przodu.
  • Ostatnim, nie mniej ważnym elementem jest opisanie zawodnika na ramieniu i łydce, dzięki czemu możliwa będzie identyfikacja zawodnika po wyjściu z wody.
14 Czy mam określoną ilość czasu na ukończenie zawodów? Ze względów logistycznych ustaliliśmy następujące limity na ukończenie poszczególnych etapów triathlonu:
  • „Pierwsze Kroki w Triathlonie”- limit 2 godziny
  • „Historyczny Dystans”- limit 6 godzin
15 Czy mój rower i rzeczy ze strefy zmian może zabrać obca osoba? Twój rower i rzeczy będą pilnowane i do strefy zmian wstęp będą mieli wyłącznie zawodnicy z opaską na ręku. Przy wyjściu ze strefy zmian kontrolowana będzie zgodność numeru na rowerze z numerem zawodnika. Wstęp do strefy zmian będzie otwarty po ukończeniu etapu rowerowego przez ostatniego zawodnika. Odbiór rowerów będzie możliwy w godzinach 15:00 - 17:30
16 Co jeśli w dniu zawodów będzie silnie wiało lub padało? Zawody odbędą się bez względu na warunki pogodowe. W przypadku wyjątkowo niesprzyjającej aury możliwe jest jednak przesunięcie godziny startu bądź rezygnacja z pływania.
17 Czy muszę posiadać licencję? Tak, zawodnik musi posiadać licencję roczną lub zakupić jednorazową w kwocie 20 zł. Licencję można zakupić w aplikacji mobilnej PZTri lub na miejscu w biurze zawodów, przed odebraniem pakietu startowego.
18 Czy przewidziane są jakieś imprezy towarzyszące?
  • Konferencja i spotkanie z uczestnikami Triathlonu Kiekrz 1984r.
  • Koncert
19 Czy w triathlonie mogą wziąć udział dzieci? Jeśli tak w jakim wieku i na jakim dystansie? Dla dzieci przewidzieliśmy duathlon w przeddzień zawodów głównych.
20 Co to jest drafting i czy będzie on dozwolony podczas zawodów? Podczas wydarzenia drafting jest zakazany na obu dystansach. Aby nie być oskarżonym o drafting, musisz trzymać się z daleka od strefy na dziesięc metrów długiej i trzy metry szerokiej, rozpoczynającej się od przedniego koła roweru jadącego przed tobą zawodnika. To prostokąt, w którym zmieściłyby się jeszcze trzy rowery.